هوشنگ گلمكاني هم بازجو است


<<هوشنگ گلمكاني هم بازجو است>>

روزآنلاين به سيم آخر زد: هوشنگ گلمكاني هم بازجو است، اما شيك تر/ روزنامه شرق هم با كنگراني همان كاري را كرد كه عصر انديشه با او كرد/ فضلي نژاد آفتاب دار برادر حسن است!
در ادامه حملات جريان هاي سلطنت طلب و اپوزيسيون به مجله عصر انديشه به سبب انتشار گفتگو با سعيد كنگراني، سايت روزآنلاين روز پنجشنبه ٥ شهريور ادعاهاي بي سابقه اي را طرح كرد. اين سايت در گزارش "تاريخ سري به روايت بازجوها و فواحش" مدعي شد كه سردبير مجله فيلم نيز مانند سردبير عصر انديشه از بازيگران سينماي عصر پهلوي بازجويي كرده است.
به نوشته روزآنلاين، "ابتدا در دهه‌ی هفتاد و در سانسور سیاه ارشاد ناگهان کتابی منتشر شد که راوی ریز به ریز روابط جنسی و سکسی در میان هنرمندان و دربار پهلوی دوم بود. کتابی به روایت "پری غفاری" که خود را معشوقه‌ شاه معرفی می‌کرد و در کتاب‌ "تا سیاهی..."، به افشای چهره‌ افرادی نظیر گوگوش، فردین، احمد شاملو و ... پرداخته بود. این سرآغاز در حقیقت نشانی تازه‌ای بود برای کسانی که می‌خواستند در چارچوب نظام جدید حضور داشته باشند اما رانده شده بودند.
پس از این بود که "سعید راد"، دلزده از عدم موفقیت در خارج کشور و عدم توانایی‌اش در تطبیق با شرایط دنیای بیرون، به قبیله برگشت و در شکلی تمیزتر و شیک‌تر پیش‌رو "هوشنگ گلمکانی" نشست تا درباره‌ی کار گِل در غربت حرف بزند و در کنارش چشمی هم به پنبه‌ی دیگرانی که هنوز در غربت کار و زنده‌گی می‌کنند و موفق هستند، داشته باشد.
بعدتر نوبت به سعید کنگرانی رسید که در نقش سوم یک فیلم کمدی به نام "ازدواج به سبک ایرانی" حاضر شده بود و برای ادامه‌ی فعالیت با روزنامه‌ "شرق" مصاحبه کرد تا از علاقه‌اش به آیت‌الله خمینی بگوید و از اکراه‌اش برای بازی در فیلم در امتداد شب."
اين سايت در مطلب موهني به قلم عليرضا رضايي نوشت: "سعید کنگرانی اخیراً با کیف کفش سابق فریدون جیرانی که بعد آفتابه دار مسجد برادر حسن در کیهان شد، گفت وگویی با عنوان «تاریخ سری سینمای ایران» داشته که در آن پرده از دست جنایتکارانه 99 درصد عوامل تولید فیلم در رژیم گذشته برداشته. 
او به سبک "نیمه پنهان" نقش افراد عجیبی مثل امیرعباس هویدا و سیامک پورزند و بهمن فرما آرا به سرکردگی خواهر نوش آفرین و مادر گوگوش را کاملاً برملا نموده است."
واكنش هاي سراسيمه شخصيتها و رسانه هاي ضدانقلاب به انتشار اين گفتگو كه بت سازي آنها از عوامل سينماي زمان شاه را با چالش مواجه كرده، همچنان ادامه دارد.


نظرات

پست‌های پرطرفدار