انتشار عکس های برهنه بازیگران مشهور هالیوود توسط یک هکر


هک شدن موبایل ها و انتشار تصویر برهنه از صد ستاره مشهور

**************


گفته می‌شود که بیش از یکصد چهره و شخصیت سرشناس قربانی حمله هکرها شده‌اند.

به‌ گزارش رسانه‌های آمریکا رایانه‌ها و موبایل‌های بیش از یکصد تن از ستارگان و چهره‌های سرشناس فیلم و موسیقی مورد حمله هکرها قرار گرفته و عکس‌های برهنه آنان که ربوده شده‌اند، در سایتی اینترنتی منتشر شده است.

به گزارش آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , انتشار عکس‌های برهنه و فیلم‌های مربوط به روابط جنسی چهره‌های معروف توسط یک هکر، بار دیگر توجه همگان را به موضوع امنیت در اینترنت جلب کرد. کاربران نیز به انتشار این عکس‌ها واکنش‌های متفاوتی نشان داده‌اند.

این نخستین بار نیست که رایانه و تلفن‌های همراه ستارگان مورد حمله هکرها قرار می‌گیرد. در دسامبر سال ۲۰۱۲ بود که مردی در لس‌آنجلس به جرم حمله‌ای هکری به ده سال زندان محکوم شد. او از جمله تصاویری برهنه از اسکارلت جوهانسون، هنرپیشه معروف هالیوود در اینترنت منتشر کرده بود.

گفته می‌شود که بیش از یکصد چهره و شخصیت سرشناس قربانی حمله هکرها شده‌اند.

این هکر همچنین لیست بلندبالایی از افراد دیگر را منتشر کرده و گفته است که عکس‌های آنان را هم در اختیار دارد.

به نوشته اشپیگل آنلاین، جزییات دقیق در این مورد که کامپیوتر و تلفن‌های همراه این ستارگان چگونه هک شده، هنوز مشخص نیست.

واکنش‌ها نیز به این عمل طیف گسترده‌ای را در بر گرفته است. عده‌ای آن را سرگرم‌کننده دانسته و عده‌ای دیگر از کاربران به انتقاد شدید از بازنشر کنندگان پرداختند. گروهی از کاربران پرسیده‌اند که چرا حریم خصوصی افراد باید این‌گونه زیر پا گذاشته شود و کاربرانی دیگر، عکس‌ها را صرفاً نشان‌دهنده زیبایی‌ها و امری طبیعی دانسته‌اند. چندین اکانت توییتری بابت بازنشر این عکس‌ها معلق شده‌اند.

تارنمای Buzzfeed که سایت‌های پربیننده‌ی رسانه‌ای محسوب می‌شود، گزارش داده که هکرها احتمالا از یکی از شکاف‌های موجود در سیستم iCloud اپل سود جسته و اقدام به هک رایانه و تلفن‌های همراه ستارگان کرده‌اند

اپل اما با ارائه یک فایل ترمیمی، سرویس Find My iPhone Online را که گفته می‌شود نقص ایمنی در آن از مهم‌ترین منابع نشت این عکس‌ها بوده، به‌روز کرده است. به نظر می‌رسد که این نوشداروی بعد از مرگ سهراب، نخواهد توانست وجهه این سیستم ابری ذخیره فایل iCloud را بهبود بخشد و انتقادها کماکان ادامه دارد.

با وجودی که اکنون تمرکز بر عکس‌ها و فیلم روابط جنسی افراد مشهوراست، موضوع مهم دیگری تن و بدن کاربرانی را می‌لرزاند که نگران ای‌میل‌ها و سایر موارد شخصی خود روی آی‌کلود هستند. آیا هیچ حاشیه امنی برای افراد در دنیای فن‌آوری اطلاعات وجود دارد؟


************************

تعدادی از این تصاویر که از سایتهای مختلف جمع آوری شده است را می توانید مشاهده نمائید :

منبع عکسها سایتهای موجود در گوگل و یاهو

 pictures of sites : Google and Yahoo


نظرات

پست‌های پرطرفدار