مستند آبدارچی (۱۳۹۰) - کارگردان : حمید جبلی


مستند آبدارچی (۱۳۹۰) - کارگردان : حمید جبلی

***********

مستند آبدارچی (۱۳۹۰) - کارگردان : حمید جبلی

آبدارچی "مروری بر زندگی احمد یاوری" (حمید جبلی در نقش کارگردان)

**********

فیلم آبدارچی ساخته حمید جبلی

فیلم آبدارچی ساخته حمید جبلی است. این فیلم در مورد علاقه و تعصب فردی به نام احمد به سینماست.

احمد از دوران کودکی علاقه زیادی به سینما داشته او در سن نوجوانی با توجه به علاقه اش در سینما مشغول به کار شد. در حال حاضر احمد یک آبدارچی معروف در سینمای ایران است.

او با فیلم سازان مطرحی کار کرده و بسیاری از بازیگران سینما او را به خوبی می شناسند. از آنجا که او در دنیای سینما مشغول بوده و تمام وقت و هم و غمش را وقف سینما کرده بود تا سن ۴۷ سالگی هرگز شانس ازدواج کردن نداشت. در سن ۴۷ همه دوستان سینمایی او برای پیدا کردن یک همسر ایده آل و ازدواج با شخصی که مورد علاقه اش بود، همراهی و کمک اش کردند. اما ازدواج کار آسانی برای احمد نیست...

درباره کارگردان:

حمید جبلی متولد سال ۱۳۳۷ در تهران است. او از سال ۱۳۵۰ با ورود به تئاتر دوره های آموزشی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کارش را شروع کرد. او قبل از شروع کار حرفه ای خود چندین فیلم هشت میلیمتری را به عنوان یک بازیگر ساخته است. جبلی از محبوب ترین بازیگران کمدی ایران است، که در زمینه های کارگردانی، نمایشنامه نویسی، عکاسی و عروسک خیمه شب بازی فعالیت دارد. او با صدا وعروسک گردانی محبوب ترین شخصیت عروسکی به نام «کلاه قرمزی» کار ماندگاری را برای کودکان اجرا کرد. اولین فیلم بلندی که جبلی ساخته "پسر مریم" در سال ۱۳۷۸است. پس از آن فیلم«خواب سفید» را کارگردانی کرد. آبدارچی اولین فیلم مستند اوست.

ویژگی فیلم :

فیلم آبدارچی اولین چیزی را که به ببیننده عرضه می کند سادگی و شیفتگی تمام عیار یک انسان به پرده نقره ای سینماست. زندگی احمد با دیالوگ های بازیگران سینما در فیلم های مختلف شکل گرفته.پشت صحنه تمام فیلم هایی که او دستی در تدارکات ان داشته عین زندگی برای اوست. احمد به یک شخصیت در سینمای ایران شده که همطراز بسیاری از بازیگران سینمای ایران شناخته شده است. او در مقابل دوربین حمید جبلی بازی نمی کند، زندگی می کند و همین زندگی ساده و روان او هر بیننده ای را تا پایان فیلم همراه خودش می کند در واقع آقای جبلی با دنبال کردن زندگی احمد و حضورش در لحظه های مختلف زندگی او،ببیننده را با پشت صحنه سینمای ایران را هم آشنا می کند. حضور شماری ازکارگردانان و بازیگران سینمای ایران در مقابل دوربین و اظهارنظر درباره احمد و بازی های کوتاه او در مقابل دوربین آنها به جذابیت این فیلم افزوده است.

**********

نظرات

پست‌های پرطرفدار