"آردی" (مدل های واقعی) یا مانکن های جنسی ساخته دست بشر در عصر سیلیکون
استکهلمیان – اطلاعات موجود در گمرک سوئد نشان می دهد که اولین مانکن های موسوم به "آردی" (مدل های واقعی) یا مانکن های جنسی ساخته دست بشر به سوئد نیز رسیده اند.

"آری دی" ها مدلهای ساخته دست بشر هستند که توسط موسسه سازنده آن "ابیز کری ایشن" بعنوان "شریک جنسی" تولید و تاکنون تقریبا در تمام کشورهای جهان به فروش رسیده اند.

نمونه های اولیه "آری دی" در سال 1996 و با استفاده از لاتکس جامد و دارای اسکلت داخلی ساخته شد, اما کارخانه سازنده بعدا به استفاده از سیلیکون روی آورد. در ژوئن 2009 استفاده از سیلیکون های پلاتینیومی منجر به تولید مانکن هایی گردید که یک انسان نابینا پس از لمس آن بیان داشت که "بدن یک انسان را لمس می کند."

این مانکن ها دارای استخوانبندی پلی مینیل کلراید و مفاصل مصنوعی هستند که به آنها قابلیت تغییر حالت بدن را می دهد. "گوشت بدن" این مانکن ها از سیلیکون ساخته شده است.
"آر دی" طوری طراحی شده است که دارای ظاهر, بافت , وزن و حتی درجه حرارتی مشابه با یک انسان زنده باشد. به گفته کارخانه سازنده آن, وظیفه اولیه این مدل ها ایفای نفش بعنوان "شریک جنسی" برای خریدارانش هستند. صاحب این مانکن ها می تواند آن را به سلیقه خود لباس بپوشاند, رنگ موهایش را عوض کند, به دلخواه خود آرایش نماید و یا حتی دمای "بدنش" را به دلخواه خود تغییر دهد. کارخانه سازنده همچنین تولید مدلهای ویژه از قبیل "شی میل" را بصورت سفارش می پذیرد.

از سال 2011, شانزده مدل زن و نه مدل مرد در خط تولید کمپانی "ابیز کری ایشن" قرار گرفته اند که هر کدام دارای نام و کاراکتر مخصوص به خود هستند. همچنین قابلیت های دیگری که این مدلها را از لحاظ فیزیکی بیش از پیش به انسانهای واقعی شبیه می کند به آنها اضافه شده است. قابلیت هایی از قبیل صحبت کردن, کنترل روباتیک حرکات بدن توسط کامپیوتر ... از دیگر قابلیت های ارائه شده از سوی کمپانی سازنده هستند که البته منجر به گران شد بیش از حد آن برای خریدار می شوند.
مدلهای "آر دی" به گفته کارخانه سازنده آن تقریبا به همه کشورهای جهان ارسال شده اند اما بیشترین خریداران آن از آمریکا, آلمان, انگلستان, استرالیا, دیگر کشورها اتحادیه اروپا, چین, ترکیه و سوئیس بوده اند. از سال 2010 تاکنون بیش از 4000 مدل "آر دی" ساخته و در اختیار خریداران قرار گرفته است.

قیمت تمام شده
مانکن های "آر دی" بصورت فردی و بر اساس سفارش خریدار ساخته و تحویل می شوند. جنسیت, سایز بدن و اعضای آن, رنگ پوست, رنگ چشم, نوع میک آپ, رنگ موی سر, رنگ موی قسمتهای تناسلی, رنگ لب, رنگ لاک ناخن, قد, وزن, اندازه سایز لباس و حتی وجود یا عدم وجود "کک و مک" در صورت از پارامترهای قابل انتخابی هستند که از سوی کمپانی سازنده در اختیار خریدار قرار می گیرد. اما مانکنهای "آر دی" بازیچه ای در دست هر کسی نیستند و خرج همدمی با آنها کمتر از هزینه آغاز یک زندگی مشترک با یک عروس خانم یا آقا داماد واقعی نیست . همدمی با یک مدل استاندارد "آری دی" حدود 70 هزار کرون (معادل حدود 10 هزار دلار) خرج بر روی دست صاحب آن می گذارد و می تواند با توجه به تجهیزات و پارامترهای انتخاب شده تا بیش از 100 هزار کرون (معادل حدود 15 هزار دلار) بالغ شود.
چندی پیش یک فردی در سوئد در ایده ای تجاری تصمیم به سفارش چندین مانکن "آر دی" از کمپانی سازنده جهت "اجاره ساعتی" بصورت "تحویل در درب منزل" به مشتریان گرفت. اما اعلام نمود که بواسطه هزینه سنگین تهیه این مانکن ها از تصمیم خود منصرف شده است.

**********


نظرات

پست‌های پرطرفدار