چرا فرزانه تاییدی بازیگرخوب تاتروسینما از کارش برکنار شد! ؟فرزانه تاییدی ازبازیگران بسیارخوب بوده که دارای سبکی خاص درهنرنمایش است وی درهراثرنمایشی که نقشی برعهده گرفته، توانسته بخوبی از پس نقش برآید وهمین ویژگی باعث شد که از وی هنرمندی متفاوت درعرصه بازیگری هنرهای نمایشی ساخته شود.

به نقل از ویکی پدیا وی در سال ۱۳۴۶با پدرش به آمریکا رفت. او در این مدت دوره کوتاه آموزشی چند ساله در پیرامون تاریخ غرب و بازیگری در صحنه را آموخت. به عقیدهٔ او بیش‌ترین تجربه‌هایش را از تماشای نمایش‌نامه‌های گوناگون بدست آورده‌است. او در زمان اقامتش در ایالت کالیفرنیا در شهر لوس آنجلس با حسین رجائیان (کارگردان) آشنا شد. او فرزانه را برای نقش اول فیلم خود به ایران دعوت کرد.اودر اوائل سال ۱۹۷۲میلادی با بازگشت به ایران با ادامهٔ کارش در تئاتر کار در سینمای ایران را شروع نمود. او با بهروز به‌نژاد در بیش‌تر کارهای تلویزیونی و سینمائی بعنوان زوج هنری فعال بود و این همراهی همچنان نیز ادامه دارد. او در این مدت فیلم‌های فریاد زیر آب و... را ساخت


او که بعد از انقلاب ایران (۱۳۵۷)، در استخدام رسمی ادارهٔ برنامه‌های تئاتر وزارت فرهنگ و هنر بود مدعی است که با صدور حکمی از سوی وزارت ارشاد اسلامی در سال ۱۳۵۹ از کار برکنار شد .و هنوز مشخص نشدکه چرا فرزانه تاییدی بازیگرخوب تاتر و سینما از کارش برکنار شد! ؟درحالی که بسیاری بازیگران با وی در کارهای نمایشی ، قبل از انقلاب همبازی بودند ولی درحال حاضر در مسند قدرت و کار هستند .فرزانه تاییدی اوایل انقلاب به انگلستان رفت و با همسرش بهروز به نژاددرلندن زندگی می کند.

نظرات

پست‌های پرطرفدار