سینماهای آذربایجان شرقی در آستانه تعطیلی

تبریز -  سینماهای آذربایجان شرقی به دلیل فرسوده بودن ساختمان در آستانه تعطیلی قرار دارند.


سینماهای آذربایجان شرقی در آستانه تعطیلی قرار گرفت
تبریز -  سرپرست حوزه ­هنری­ آذربایجان­ شرقی گفت: سالن­های سینما در استان ما هر روز فرسوده ­تر شده و همواره این هراس وجود دارد که روزی اعلام کنیم همه سینماهای استان تعطیل شده ­اند.
شهرام خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باز سازی سالن­ های سینما در تهران و ساخت پردیس­ های چند منظوره سینمایی نشان داده است که مهمترین عامل بی ­رونقی سینماها مشکل ابنیه، ضعف تکنولوژیک و فرسودگی نیروی انسانی است.
خدایی با اعلام اینکه سینما در سطح دنیا همچنان مخاطب خود را دارد گفت: رقیب­ تراشی رسانه ­های تصویری و خانگی برای سینما تنها بهانه صحیحی نیست تا سینما را یک صنعت تاریخ مصرف گذشته قلمداد کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرمایه­ گذاری در حوزه هنری سرمایه­گذاری کلان برای آتیه جامعه است، یادآور شد: بودجه حوزه هنری استان درسال­های گذشته در مقایسه با استان­های همطراز گاه تا نزدیک به ده برابر کمتر بوده است که البته طی نشست­های مختلف با مسئولین استانی قول مساعدت گرفته شده است.

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی تصریح کرد: شناخت مردم از حوزه هنری و فعالیت­های این نهاد در سطح پائین است و دلیل آن کمبود امکانات این حوزه برای اطلاع رسانی است.اغلب سینماهای آذربایجان شرقی فرسوده اند


وی با اعلام اینکه استان آذربایجان شرقی به عنوان یک استان مرزی از استان­های طراز اول هنر است گفت: برای تولید و گسترش هنر ملی می­بایستی بیش از پیش انرژی و هزینه در نظر گرفته شود.
 
 


نظرات

پست‌های پرطرفدار